III turniej z cyklu GP Dragona

Środa, 29 kwietnia 2015 r., godz. 18:45

Wydział Prawa UwB, ul. Mickiewicza 1 s. 311

Ostatni z trzech turniejów szachowych z cyklu Grand Prix Dragona 2014/2015.
Zapraszamy wszystkich studentów i pracowników UwB, oraz członków MKS "Dragon 2005". Do wzięcia udziału nie jest wymagane uczestnictwo w poprzednich turniejach cyklu.

System rozgrywek: 8 rund systemem szwajcarskim z tempem gry po 10 minut na całą partię.

W ostatnim spotkaniu z cyklu Pierwszego Grand Prix Dragona udział wzięło osiem osób. Z powodu niewielkiej ilości uczestników turniej został rozegrany systemem kołowym na dystansie siedmiu rund (pierwotnie miało to być osiem rund systemem szwajcarskim). Zwycięzcą ostatniego spotkania został Łukasz Suchowierski  (student Wydziału Pedagogiki i Psychologii), który zdobył 6 punktów ex aequo z Karolem Krzywoszem. Trzecie miejsce zajął Bartłomiej Łukaszuk z dorobkiem 5 punktów.

W klasyfikacji generalnej zwyciężył Łukasz Suchowierski (17 p.) przed Bartłomiejem Łukaszukiem (16 p.) i Karolem Krzywoszem (15.5 p.). Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział w imprezie.

Msc. Nazwisko i imię S. 1 S. 2 S. 3 Suma Buch.

Środa, 15 kwietnia 2015 r., godz. 18:45

Drugi z trzech turniejów szachowych z cyklu Grand Prix Dragona.
Zapraszamy wszystkich studentów i pracowników UwB, oraz członków MKS "Dragon 2005" do wzięcia udziału.
Osoby, które nie brały udziału w pierwszym turnieju z cyklu również mogą dołączyć.

Terminy turniejów w cyklu:
- 25 marca 2015 o godzinie 18:45
- 15 kwietnia 2015 o godzinie 18:45
- 29 kwietnia 2015 o godzinie 18:45

System rozgrywek: 7 rund systemem szwajcarskim z tempem gry po 12 minut dla zawodnika na całą partię.

Po zakończeniu całego cyklu turniejów punkty zdobyte przez zawodnika w każdym ze spotkań będą sumowane do klasyfikacji generalnej. Nagrody zostaną przyznane po zakończeniu ostatniego turnieju cyklu na podstawie miejsca w klasyfikacji generalnej.

W turnieju wzięło udział 13 osób. Tym razem zdecydowanie najliczniejszą grupę stanowili studenci Wydziału Prawa (5 osób). Siedmioro uczestników to członkowie Dragona, ale niemal równie liczną grupę (6 osób) stanowili zawodnicy spoza naszego klubu.

W klasyfikacji generalnej po drugim spotkaniu niespodziewanie na prowadzenie wyszedł Bartłomiej Łukaszuk z dorobkiem 11 punktów. Na drugim miejscu niezmiennie pozostaje Łukasz Suchowierski. Trzecie miejsce przypadło Karolowi Krzywoszowi.

Środa, 25 marca 2015 r., godz. 18:45

Pierwszy z trzech turniejów szachowych z cyklu Grand Prix Dragona w roku akademickim 2014/2015.

Impreza jest skierowana do wszystkich studentów i pracowników Uniwersytetu w Białymstoku, oraz członków Międzywydziałowego Klubu Szachowego "Dragon 2005".

oraz pracownicy UwB - 2 os.

Siedmiu uczestników, a w tym zdobywcy trzech pierwszych miejsc są członkami MKS Dragon 2005.
Po pierwszym spotkaniu w klasyfikacji generalnej prowadzi Karol Krzywosz tuż przed Łukaszem Suchowierskim - obaj z dorobkiem 5 punktów.

14 Łapińska Klaudia 0     0

Międzywydziałowy Turniej Szachowy - 19.11.2014 r.

Środa, 19 listopada 2014 r., godz. 18:30

Nagrody rzeczowe dla trzech najlepszych uczestników, drobne upominki dla wszystkich. Wstęp wolny.

Wziąć udział mogą wszyscy studenci i pracownicy Uniwersytetu w Białymstoku, oraz członkowie MKS Dragon 2005.

System rozgrywek: 7 rund systemem szwajcarskim z tempem gry po 10 minut na całą partię dla zawodnika (z zastrzeżeniem niewielkich zmian w zależności od ilości uczestników).

W turnieju wzięło udział 14 osób: 2 pracowników Uniwersytetu w Białymstoku, studenci wydziałów

Matematyki i Informatyki - 1 osoba,
Pedagogiki i Psychologii - 1 osoba
Historyczno-Socjologicznego - 4 osoby,
Prawa - 4 osoby
oraz student Politechniki Białostockiej i absolwent Wydziału Prawa.

Jak widać najliczniejszą grupę stanowili studenci Wydziału Prawa i Wydziału Historyczno-Socjologicznego, co nie było dużym zaskoczeniem, ponieważ studenci z tych wydziałów już od jakiegoś czasu biorą aktywny udział w życiu szachowym uczelni. Sześciu uczestników to członkowie MKS Dragon 2005, w tym zdobywcy trzech pierwszych miejsc.

Pierwsze miejsce zajął Łukasz Suchowierski z dorobkiem 6.5 punktu wygrywając wszystkie partie oprócz jednego remisu w czwartej rundzie ze zdobywcą drugiego miejsca. Drugie miejsce przypadło Pawłowi Grygorczukowi, który zdobył 6 punktów. Trzecie miejsce zajął Karol Krzywosz z dorobkiem 5 punktów.